kliknij, aby wejść na stronę główną

 ALBUM ZDJĘĆStrzałka  Zamknij album 

Galeria Zielińskich

Stare rodzinne zdjęcia rodziny Zielińskich. Niestety, różne gałęzie rodu Zielińskich z Majdanu trochę są przemieszane w tej galerii.


Maria Nowak z domu Zielińska i Jan Nowak (dziadkowie Marii Rycąbel)

Maria NowakJan Nowak

Na tym zdjęciu małżeństwo Maria Zielińska (z domu Gębala z Karczmisk) i Walenty Zieliński (syn Michała i Marii z domu Bieniek ze Zbydniowa). Zdjęcie to opisała bratanica Walentego, Pani Stanisława Smoleń z Dzierdziówki (córka Jana Zielińskiego i Reginy z Majdanu Zbydniowskiego).
Maria i Walenty Zielińscy

Adam Zieliński (w czasie 1-szej wojny), mąż Karoliny z domu Cieśla z Wólki Turebskiej. Zdjęcie opisane przez córkę Antoninę Rybak.
Adam Zieliński (powiększ!)

Bolesław Zieliński, syn Adama i Karoliny.
Bolesław Zieliński (powiększ!)

Bolesław i Kazimierz Zieliński - synowie Adama Zielińskiego i Jan Zieliński -brat ojca Adama. Tak opisała to zdjęcie Pani Antonina Rybak z domu Zielińska.
Bolesław i Kazimierz Zieliński (powiększ!)

Pośrodku stoi Adam Zieliński, siedzi Książę Jerzy Lubomirski z Charzewic i po prawej Franciszek Słapczyński z Zaklikowa. Prawdopodobnie pierwszy po lewej to hrabia Tarnowski z Dzikowa.
Adam Zieliński, Książę Jerzy Lubomirski, Franciszek Słapczyński, hrabia Tarnowski (powiększ!)

Adam i Karolina Zielińscy z dziećmi. Od lewej: z laską Bolesław (absolwent szkoły ekonomicznej). Zmarł 29.11.1929 roku, Stanisław zmarł w 1939 roku, pochowany na cmentarzu łyczakowskim we Lwowie. Maria żyła lat 53, pochowana w Zaleszanach. Walenty żył lat 73 pochowany w Wyszkowie. Kazimierz zmarł w wieku 67 lat, pochowany w Chicago. Przed wojną podporucznik wojska polskiego. Obok mamy Tadeusz, żył 56 lat, pochowany w Radomyślu. Jako ostatnia i jeszcze żyjąca (po 80-ce) Antonina Rybak z domu Zielińska.

Adam i Karolina Zielińscy z dziećmi

Antonina (Tośka) Zielińska. Żona Michała Rybaka z Woli Rzeczyckiej. W czasie drugiej wojny światowej była jednym z najlepszych żołnierzy wywiadu Armii Krajowej.
Inne zdjęcia ze zbiorów Pani Antoniny zebraliśmy w albumie.
Antonina Zielińska - Rybak (powiększ!)

Wojciech Zieliński syn Jędrzeja i Marianny z domu Rojek z Wólki Turebskiej miał przydomek "WITOS". Urodzony i zamieszkały na Majdanie, był stryjem dla Antoniny Zielińskiej.
Wojciech Zieliński (powiększ!)

Żona Stanisława Zielińskiego, Józefa.
Na drugiej stronie napis:
"Kochanemu Kaziowi na pamiątkę daje, bratowa.
Plómarz 30 VII 1931-"
Józefa Zielińska

Zdjęcie ślubne Stanisława Zielińskiego i Józefy. Józefa pochodziła z Nowin k. Radomyśla. Stanisław był drogomistrzem. Józefa pracowała w aptece. Mieszkali na wschodzie. Stanisław zmarł przedwcześnie, pochowany we Lwowie na cmentarzu Łyczakowskim. Byli bezdzietni. Józefa wróciła w rodzinne strony, pochowana na cmentarzu w Radomyślu.

Obok pary młodej siedzi Maria Zielińska siostra Stanisława a stoją od prawej Jan Zieliński (mój tato) w mundurze ułana, Stanisław Zieliński w mundurze policjanta, przyrodni bracia ojca pana młodego, następnie Walenty Zieliński brat a obok niego Janina Turek Kwitkowska (znana jako ciocia Jania), na końcu stoi Kazimierz Zieliński - brat, w ostatnim rzędzie na środku stoi Bolesław Zieliński brat pana młodego, jest to rok 1926 lub 1927.
(opis Andrzeja Zielińskiego)

Zdjęcie ślubne Stanisława Zielińskiego i Józefy

Zdjęcie ślubne z USA. Czyj ślub, nie wiadomo dziś.
Jak pisze Mieczysław Rojek "na pewno była to bliska rodzina, zdjęcie było oprawione i za szkłem, z zachowanych śladów na nim należy sądzić, że wisiało na ścianie wiele lat".

Zdjęcie ślubne z USA. Czyj ślub, nie wiadomo dziś

Więcej zdjęć Zielińskich...


Strzałka  Zamknij album