kliknij, aby wejść na stronę główną
Strona głównaO MajdanieWojsko MajdańskieGenealogia ChciukówCiekawe strony
 Zmiany na stronie od chwili jej powstania w 2002 roku

3 września 2014 r. W galerii majdanianek i majdaniaków umieściliśmy kilka zdjęć rodziny Woźniaków. Dodaliśmy również stare zdjęcie wojska majdańskiego. Dziękujemy Sylwii Jasińskiej, wnuczce Bronisława i Pauliny Woźniaków za ich udostępnienie.

3 sierpnia 2014 r. W galerii majdanianek i majdaniaków umieściliśmy 11 zdjęć rodziny Karoliny Kosiorowskiej. Dziękujemy za ich udostępnienie.

9 kwietnia 2013 r. W 1943 roku w Majdanie miały miejsce tragiczne wydarzenia, o których napisał Zbyszek Kułaga.

4 kwietnia 2013 r. W 70 rocznicę tragicznych wydarzeń w Majdanie Zbyszek Kułaga przypomniał  okoliczności aresztowania 12 majdaniaków przez gestapo.

30 listopada 2012 r. Powstała nowa strona poświęcona Ochotniczej Straży Pożarnej. Informacje zebraliśmy dzięki uprzejmości Prezesa OSP Andrzeja Krawczyka oraz Komendanta Gwardii Adama Michała Chciuka.

14 października 2012 r. Podczas III Zjazdu Rodu Chciuków Komendant Gwardii Narodowej Adam Michał Chciuk posadził obok Domu Ludowego drzewo pamięci Gwardii Narodowej.

23 września 2012 r. Komendant Gwardii Narodowej Adam Michał Chciuk przekazał informację o poświęceniu repliki sztandaru Gwardii.

5 sierpnia 2012 r. W publikacji wydanej z okazji III Zjazdu Rodu Chciuków Adam Maria Chciuk przedstawił aktualny stan swoich poszukiwań pochodzenia rodziny i nazwiska Chciuk, który tutaj cytujemy.

Uaktualniliśmy dane o ilości osób noszących nazwisko Chciuk.

1 sierpnia 2012 r. W publikacji wydanej z okazji Zjazdu Rodu Chciuków, rodowita majdanianka  Pani Maria Sapińska opowiedziała o tym  starszym, prawie już niesistniejącym  Majdanie, co tutaj cytujemy.

15 lipca 2012 r. Z bardzo długim opóźnieniem, za co przepraszamy autora Anię Kiełbasę  publikujemy relację z uroczystości 140 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Zbydniowskim.

Dodaliśmy również (spóźnioną z naszej winy)  relację fotograficzną rodziny Latawców z poprzedniego Zjazdu Rodu Chciuków.

27 lutego 2012 r. Zapraszamy na III Zjazd Rodu Chciuków. Ogłoszenie Komitetu Organizacyjnego.

10 maja 2011 r. Pan Adam Grzybowski studiując wydawany w Londynie tygodnik Wiadomości z 1947 roku znalazł relację Aleksandra Łempickiego - uczestnika akcji wykonania wyroku na Fuldnerze i jego rodzinie. Dzięki jego uprzejmości cytujemy ten artykuł.

30 marca 2011 r. Zmieniliśmy układ strony o tragicznej historii Majdanu w XX wieku.

Dodaliśmy opis, jak w czasie okupacji niemieckiej ściągano kontyngent. Opis ten był opublikowany na poprzednio funkcjonującym forum Majdanu, którego zawartość została bezpowrotnie stracona z przyczyn technicznych. Jego autorem był "Opowiadacz".

Ten sam autor opowiedział na forum Majdanu o tragicznych wydarzeniach w 1946 roku.

13 listopada 2010 r. Dziękujemy Grażynie Oryszczak oraz Pawłowi Chciukowi za uzupełnienie genealogii Chciuków o kolejne kilkanaście osób.

Dziękujemy Zofii Mączce (Stępień), która uzupełniła informacje na starym zdjęciu

Dziękujemy Ryszardowi Mac za zdjęcie z 1945, na którym jest 2 żołnierzy z Majdanu (jednym z nich jest Zbigniew Mac).

1 sierpnia 2010 r. Nieuchronność losu człowieka wymusiła zmianę w tablicy genealogicznej Chciuków. Aleksander syn Franciszka odszedł od nas na zawsze 8 lutego 2010 roku, o czym poinformowała jego wnuczka Katarzyna Zyga.

Na stronie Klimat w Majdanie ponownie znalazła się informacja o aktualnej i przewidywanej pogodzie w Majdanie.

25 czerwca 2010 r. Prośba o wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla szkoły podstawowej.

25 listopada 2009 r. Adam Michał Chciuk uzupełnił opisy do niektórych zdjęć w albumie - "stare, czarno-białe zdjęcia z różnych zbiorów".

15 listopada 2009 r. Zapraszamy do obejrzenia Albumu ze zdjęciami z Dożynek 2009 w Majdanie.

Zapraszamy do obejrzenia Albumu ze zdjęciami z II Zjazdu Rodu Chciuków.

23 września 2009 r. Na stronie Skład osobowy Gwardii Narodowej dodano skład Wojska Majdańskiego z roku 1986.

18 września 2009 r. Na stronie Skład osobowy Gwardii Narodowej dodano zdjęcie Gwardii Narodowej w składzie z 1978 roku z dokładnym opisem Adama Michała Chciuka.

W Galerii Turków umieściliśmy zdjęcia otrzymane od Lucyny Turek.

11 września 2009 r. Na stronie Wydarzenia dodane zostały dwie informacje: o pogrzebie Dominika Horodyńskiego i o II Zjeździe Rodu Chciuków w Majdanie.

Na stronie O Majdanie dodana została informacja na temat Czesława i Walerii Turków.

5 września 2009 r. Zostały utworzone nowe strony:
- Poczet dowódców, komendantów, adiutantów, doktorów i chorążych Gwardii Narodowej
- Skład osobowy Gwardii

Dodane zostały nowe informacje na stronach Wojsko Majdańskie i Sztandar.

20 lutego 2009 r. Witold Kaczyński, mieszkaniec Majdanu przekazał nam kilka zdjęć ze swojego spaceru po Majdanie.

18 lutego 2009 r. Została utworzona nowa strona Wydarzenia. Ta strona będzie zawierała krótkie streszczenie wydarzenia, które miało miejsce w Majdanie lub było istotne dla majdaniaków oraz link do podstrony zawierającej relację z tego wydarzenia.

Piotr Kiełbasa przysłał zdjęcia z recitalu Marty Bizoń w Domu Ludowym i pokazujemy je na stronie Koncert Marty Bizoń.

20 listopada 2008 r. Zamieszczamy fotokopie kilkunastu stron pamiętnika pisanego w czasie drugiej wojny światowej przez Marię Turek z Majdanu oraz kilka jej rodzinnych zdjęć.

15 listopada 2008 r. Zdjęcia ze zbiorów Antoniny "Tośki" Zielińskiej zebraliśmy w jednym albumie dołączając kilka zdjęć upamiętniających pogrzeb nieznanego żołnierza Armii Krajowej opracowanych przez Mieczysława Rojka.

5 listopada 2008 r. Dzięki Andrzejowi Zielińskiemu poznajemy młodzieńczą twórczość poetycką Pani Marii Turek Grabowskiej z Majdanu. Utworzyliśmy specjalną stronę, na której będziemy publikować kolejne wiersze.

Dzięki Mieczysławowi Rojkowi, który odnalazł i udostępnił nam plakat wyborczy do sejmu z 1907 roku (prawdopodobnie do Sejmu Krajowego, który był organem przedstawicielskim w ramach autonomii galicyjskiej) możemy się wczuć w gorącą atmosferę polityczną tamtych czasów.

Do ciekawych stron dodaliśmy link do strony Turków "Sułtanów".

2 listopada 2008 r. Z dużym opóźnieniem, za co bardzo przepraszamy Katarzynę Zyga, Zbyszka Kułagę oraz rodzinę Mierzwów wprowadziliśmy poprawki do genealogii rodu Chciuków na stronach: M13161, M13115 i M131156. Nasza genealogia wprawdzie nie aspiruje do rangi pracy naukowej ale za to obejmuje również trochę osób z Chciukami spokrewnionych.

26 października 2008 r. Z okazji I Zjazdu Rodu Chciuków w 2007 roku została wydana publikacja, w której Anna Borzestowska-Kiełbasowa spróbowała wyjaśnić czym jest dla niej Majdan. Na stronie Mój Majdan publikujemy ten osobisty tekst.

W galerii Zielińskich dodana została informacja uzyskana od Jana Gilaroka, który dowiedział się od Szefa Wywiadu AK na obszar Sandomiersko-Przeworski pułkownika Eugeniusza G. z Wrzaw oraz od Walka S. z Majdanu, że podczas drugiej wojny światowej Antonina Zielińska była jednym z najlepszych żołnierzy wywiadu Armii Krajowej.

20 października 2008 r. Poprawione zostały informacje dotyczące Stanisława Gąsiorowskiego oraz link do "Gazety Polskiej wydawanej w Czerniowcach" na stronie Emigracja majdaniaków.

Na stronie I Zjazdu Rodu Chciuków dodane zostało kilka zdjęć przedstawiających sadzenie cisów przed Domem Ludowym i cały Komitet Organizacyjny.

Na stronie II Zjazdu Rodu Chciuków pojawił się skład Komitetu Organizacyjnego oraz informacje z jego pierwszego zebrania.

11 maja 2008 r. Informacje od Pani Renaty Kieliszek umożliwiły zidentyfikowanie jej koleżanek i kolegów z klasy na zdjęciu w albumie.

Adam Maria Chciuk ustalił nazwiska kilku członków stowarzyszenia tamiarzy oraz uściślił podpisy pod zdjęciami nr 3, 18 i 21 w zbiorze zdjęć otrzymanych od Marii Chciuk-Górnickiej.

Powstała nowa strona II Zjazdu Rodu Chciuków.

18 kwietnia 2008 r. Mieczysław Rojek znalazł i udostępnił nam kolejne stare zdjęcia i informacje dotyczące:

- Domu Ludowego
- Pieczęci używanych przez Stowarzyszenie Tamiarzy
- Stanisława Gąsiorowskiego, który okazał się rodowitym "wólcokiem", bo tu urodził się w 1892 roku
- Remizy strażackiej
- Przepustki Tadeusza Zielińskiego do Huty Stalowa Wola w czasie drugiej wojny światowej

Dodaliśmy stronę Dzierdziówka, w której znajduje się zabytkowa kapliczka ufundowana na pamiątkę odprawienia pierwszej mszy świętej w Zaleszanach w 1899 roku przez księdza Teofila Chciuka.

10 kwietnia 2008 r. Zaczęliśmy eksplorować pięknie ilustrowaną broszurę wydaną z okazji I Zjazdu Rodu Chciuków. Zawiera ona wiele dotychczas nieznanych informacji, które będziemy w miarę możliwości publikować w całości lub wykorzystywać do korekty lub rozszerzenia informacji już zawartych na naszej stronie.

Na początek trochę faktów i poprawek dotyczących Domu Ludowego na podstawie fragmentu artykułu Pani Maria Sapińskiej.

Dodaliśmy stronę Wólka Turebska aby w ten sposób zainteresować wszystkich majdaniaków wspólną historią wielu rodzin opisywaną przez Pana Mieczysława Rojka na internetowej stronie Wólki.

1 kwietnia 2008 r. Niestrudzony badacz historii Wólki Turebskiej Mieczysław Rojek udostępnił nam kolejne znalezione przez siebie i pieczołowicie odrestaurowane stare zdjęcia Wojska Majdańskiego, rodzinne zdjęcia Zielińskich oraz dwa wzory pieczęci Majdanu.

Na cmentarzu zaleszańskim znaleźliśmy sporo grobów jeszcze z XIX wieku, które niedługo pozostaną już tylko na naszych fotografiach.

25 marca 2008 r. Na stronie Zjazd Chciuków 2007 - Zdjęcia i reportaż dodane zostało kilkanaście filmików ze zjazdu.

24 marca 2008 r. Powstała nowa strona V Ogólnopolska i XVI Podkarpacka Parada Wielkanocna "Turki 2008".

Na stronę Wspomnienia przenieśliśmy wspomnienia, którymi na forum Majdanu podzieliły się Viola Turek i Ania Kiełbasa.

Na stronie Życie w Majdanie umieściliśmy dwie przyśpiewki weselne, również znalezione na forum Majdanu. Czy ktoś pamięta inne przyśpiewki?

24 lutego 2008 r. Dodany został fotoreportaż Arka Chciuka na stronie Zjazd Chciuków. oraz zdjęcia z albumów: Marii Chciuk-Górnickiej, Radka Turka oraz Romana Nowaka.

29 października 2007 r. Powstała nowa strona: Krowy.

Na stronie Wioska dodane zostało zdjęcie oraz treść tablicy informacyjnej ufundowanej przez władze gminy Zaleszany.

Dodane zostało kilkanaście zdjęć na stronie Zjazd Chciuków.

20 lipca 2007 r. Zaktualizowane zostały informacje na stronie Zjazd Chciuków.

20 czerwca 2007 r. Na stronie Pro memoria dodana została informacja o śmierci Stefana Chciuka s. Franciszka i Marii z d. Lichy.

4 maja 2007 r. Powstały 2 nowe strony:
- Tamiarze
- Stanisław Gąsiorowski

Na stronie Życie w Majdanie dodano informacje o obchodach święta 1 maja oraz zdjęcie uczniów szkoły podstawowej podczas tego dnia.

W albumie Galeria majdanianek i majdaniaków dodane zostały dwa zdjęcia: Anieli i Stefana Biernata oraz Maca Wawrzyńca.

Dodano po 1 zdjęciu do albumów:
- Stare, czarno-białe zdjęcia z różnych zbiorów
- Wojsko Majdańskie

18 marca 2007 r. W albumie Galeria Chciuków dodane zostało zdjęcie Danuty Chciuk - Rychel.

Zaktualizowana została Pro memoria.

Powstały dwa albumy zdjęć:
- Sylwester 2006
- Zabawa karnawałowa 2007

11 lutego 2007 r. W albumie Stare, czarno-białe zdjęcia z różnych zbiorów dodane zostało kilka starych zdjęć majdaniaków.

Na stronie Dom Ludowy dodane zostało zdjęcie z uroczystego zakończenia roku szkolnego 1950.

31 stycznia 2007 r. W albumie Galeria Zielińskich dodane zostało kilkanaście zdjęć z albumu Antoniny (Tośki) Zielińskiej.

W albumie Galeria Turków dodane zostało kilka zdjęć m. in. Kamili Turek, Marii Turek oraz Michała Turka.

Powstała nowa strona Zjazd Chciuków 2007, na której m.in. umieszczona została propozycja hymnu zjazdowego.

Na stronie Emigracja majdaniaków dodany został cytat z książki Stanisława Szczepanowskiego "Nędza w Galicji" o długości życia w Galicji.

14 stycznia 2007 r. Powstał nowy album zdjęć Galeria Zielińskich.

Na stronie Kuchnia majdańska dodany został przepis na barszcz biały (boszcz).

Na stronie Genealogia Chciuków dodany został nowy diagram przedstawiający potomków Aleksandra s. Franciszka [1.3.1.1.5..6.].

Na stronie San dodane zostało zdjęcie przedstawiające wschód słońca nad Sanem.

Na stronach Emigracja majdaniaków oraz Okrutna historia XX wieku dodane zostało kilka informacji historycznych.

5 stycznia 2007 r. Powstał nowy album zdjęć Jubileusz 100-lecia Kościoła w Zaleszanach.

W albumie zdjęć Stare, czarno-białe zdjęcia z różnych zbiorów dodane zostało zdjęcie rodziny Latawców z Majdanu Zbydniowskiego.

Na stronie Genealogia Chciuków dodany został nowy diagram przedstawiający potomków Stanley'a s. Stanisława [1.3.1.1.2..2.3].

Na stronie Parafia w Zaleszanach dodana została informacja o uroczystej mszy, która odbyła się 10.12.2006 r.

Na stronie Wioska dodana została informacja historyczna dotycząca wykopalisk.

Na stronie O Majdanie dodana została informacja historyczna dotycząca przemarszów turów.

27 grudnia 2006 r. Na stronie Parafia w Zaleszanach dodane zostało zdjęcie poprzedniego kościoła drewnianego i wiele ciekawych informacji historycznych pochodzących z publikacji "Jubileusz 100-lecia Kościoła Św. Mikołaja Biskupa w Zaleszanach 1906-2006" oraz aktualne dane o mszach świętych i odpustach.

Na stronie Zbydniów dodane zostało zdjęcie orkiestry dętej oraz kilka informacji o stacji kolejowej.

Na stronach Wioska i Okrutna historia XX wieku dodane zostało kilka informacji historycznych.

18 grudnia 2006 r. Na stronie Dojazd pojawiło się stare zdjęcie tablicy z nazwą Majdan Zbydniowski sfotografowaną prawdopodobnie podczas okupacji lub zaraz po wyzwoleniu.

Do wspomnień zaliczyliśmy opublikowane na Forum majdańskim: wiersz napisany przez Radomira Turka i wzmiankę o kopaniu ziemniaków.

8 listopada 2006 r. Powstała nowa strona Klimat Majdanu z serwisem pogodowym IMGW.

Na stronach Wioska i Zbydniów dodane zostało kilka informacji historycznych.

Na stronie Ciekawe strony dodany został link do strony o zwyczajach weselnych w Rozwadowie.

22 października 2006 r. W Albumie Galeria Chciuków dodane zostało zdjęcie Władysława Chciuka.

Na stronie Genealogia Chciuków zostały uzupełnione informacje dotyczące Ryszarda Turka s. Adolfa i Ludwiki Chciuk.

Na stronie Ciekawe strony dodane zostały cztery linki dotyczące Tadeusza Chciuka.

12 października 2006 r. Powstały 2 nowe Albumy Zdjęć:
- Wielka Niedziela 2006
- Poniedziałek Wielkanocny 2006

Powstały 3 nowe strony:
- Parada 2006
- Sztandar Wojska Majdańskiego
- Tadeusz Kościuszko

Dodano nowe informacje oraz zdjęcia na następujących stronach:
- Wojsko Majdańskie
- Dojazd do Majdanu
- Zbydniów

2 października 2006 r. Powstał nowy Album Zdjęć:
- Święconka 2006

Powstała nowa strona:
- Dom Ludowy

Dodano nowe informacje oraz zdjęcia na następujących stronach:
- Galeria majdanianek i majdaniaków
- Dzisiejszy Majdan
- Figura Matki Boskiej
- Zwierzęta na Majdanie
- Zalane łąki
- San
- Okrutna historia XX wieku
- Ciekawe strony

17 sierpnia 2006 r. Strona Majdanu Zbydniowskiego została wyróźniona tytułem "Dobra strona" w Republice WWW. Bardzo dziękujemy!

25 czerwca 2006 r. Na stronie Kuchnia majdańska pojawił się przepis na placki ziemniaczane.

15 czerwca 2006 r. Na stronie Genealogia Chciuków zostały uzupełnione informacje dotyczące potomków Czesławy Chciuk c. Franciszka.

Na stronie Kuchnia majdańska pojawiły się 3 nowe przepisy: na kapustę kiszoną z marchwią i kminkiem, miodowy napój oraz sernik.

13 kwietnia 2006 r. Maria Chciuk-Górnicka przysłała kilkanaście zdjęć rodzinnych. Znajdziesz je w naszym nowym Albumie.

Na stronie Kuchnia majdańska pojawił się przepis na grzybki marynowane.

8 kwietnia 2006 r. Na stronie Kuchnia majdańska pojawił się przepis na ogórki kiszone.

5 kwietnia 2006 r. Na stronie Kuchnia majdańska pojawił się przepis na cytrynówki z procentem.

13 marca 2006 r. Na stronie Genealogia Chciuków zostały uzupełnione informacje dotyczące potomków Ludwiki c. Franciszka i Marii z d. Lichy [1.3.1.1.5..2.] oraz Stefanii c. Tomasza s. Piotra [1.3.1.6..4.].

Galeria Turków została wzbogacona o zdjęcie Adama Zygmunta Turka - Taty Radomira Turka.

27 lutego 2006 r. Galeria Turków została wzbogacona o zdjęcie majdanianki kalifornijskiej Violi Turek znalezione na stronie polskiego zespołu folklorystycznego w Yorba Linda w USA.

Zacytowana została informacja Echa Dnia o proteście majdaniaków w Radzie Gminy przeciwko pozbawieniu Majdanu środków na lokalne drobne inwestycje.

7 lutego 2006 r. Powstał Nowy Album zdjęć:
Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej 2006.

Cztery zdjęcia Karoliny Kasiorowskiej zostały dodane do Galerii majdanianek i majdaniaków.

27 stycznia 2006 r. Powstała nowa strona Emigracja majdaniaków.

8 stycznia 2006 r. Powstała nowa strona Kuchnia majdańska, na której można znaleźć narazie tylko dwa przepisy. W Albumie zdjęć przybyła relacja z Sylwestera 2005.

21 grudnia 2005 r. Ania, córka Zosi przysłała kilkanaście zdjęć Majdanu. Znajdziesz je w Nowym Albumie zdjęć: Nasza Mała Ojczyzna.

4 grudnia 2005 r. Andrzej Chciuk przysłał kilkanaście zdjęć musztry Wojska Majdańskiego przed wystawieniem wart przy grobie, czyli na Święta Wielkanocne 2005 roku. Znajdziesz je w Albumie zdjęć: Wojsko Majdańskie.

29 listopada 2005 r. Heinrich Turek Sułtan z Hersdorf w Niemczech odszukał i udostępnił kilka zdjęć swojej gałęzi rodziny. Znajdziesz je w następujących Albumach: Galeria Turków, Stare, czarno-białe zdjęcia z różnych zbiorów, Wojsko Majdańskie.

Dodano też kilka nowych zdjęć na stronie Zwierzęta na Majdanie. Uaktualnione zostały wyniki meczów LZS Majdan Zbydniowski.

25 listopada 2005 r. Na stronie Zwierzęta na Majdanie dodane zostało zdjęcie kumkającej żaby oraz w Albumie zdjęć - Galeria majdaniaków dodano 3 nowe zdjęcia dostarczone przez dziewczynę, która chce identyfikować się jako "Czarownica" :)

26 września 2005 r. Na stronie LZS Majdan Zbydniowski zaktualizowane zostały wyniki poszczególnych meczów w sezonie 2005/2006.

10 sierpnia 2005 r. Jacek z Majdanu przysłał kilkanaście aktualnych zdjęć ze swojego spaceru po Majdanie oraz powstała nowa strona: Zwierzęta na Majdanie.

14 lipca 2005 r. Piotr Kiełbasa wykonał piękne zdjęcia kaplicy w Majdanie, które prezentujemy na stronie. Przydałoby się trochę informacji o okolicznościach budowy kaplicy, odlewania dzwonu, fundatorach itp. - prosimy o pomoc.

23 maja 2005 r. Na stronie O Majdanie skorygowano informację o pochodzeniu nazwiska Turek a na stronie Zbydniów dodano zdjęcie dworca w Zbydniowie wykonane w 1940 roku.

19 maja 2005 r. Pojawiły się zdjęcia z parady wielkanocnej Wojska Majdańskiego (27 marca 2005 r.)

11 maja 2005 r. Na stronie Zbydniów pojawiły się nowe informacje oraz kilka zdjęć dworca kolejowego.

Na stronie Dojazd do Majdanu pojawiło się kilka nowych informacji.

9 maja 2005 r. Niestety zła passa piłkarzy LZS Majdan Zbydniowski trwa dalej. 8 maja przegrali kolejny siódmy mecz. Na stronie aktualne wyniki meczów.

Dodano dwie nowe Ciekawe strony.

8 maja 2005 r. Na stronie LZS Majdan Zbydniowski zaktualizowane zostały wyniki poszczególnych meczów w sezonie 2004/2005.

Dodano dwie nowe Ciekawe strony.

20 marca 2005 r. Na stronie Genealogia Chciuków zostały uzupełnione informacje dotyczące potomków Tomasza syna Piotra.

10 lutego 2005 r. W Galerii majdaniaków przybyły tym razem zdjęcia sympatycznych majdanianek.

24 stycznia 2005 r. Nowe zdjęcia wnętrz kościoła w Zaleszanach dostarczone przez Annę i Piotra Kiełbasów oraz ich zdjęcia cmentarza parafialnego umieszczone zostały w nowym albumie: Kościół i cmentarz w Zaleszanach.

Anna i Piotr przysłali również dwa najstarsze zachowane zdjęcia Wojska Majdańskiego dołączone do strony Wojsko Majdańskie, zdjęcie Wiktora Turka "Colombo" i Grzesia Wilka "Krzywego" włączone do Galerii majdaniaków oraz zdjęcie orszaku śłubnego "urlaków" dołączone do strony Życie w Majdanie.

Strona "Cmentarz parafialny w Zaleszanach" zmieniła nazwę na:
Parafia w Zaleszanach, gdzie dodaliśmy historię parafii i kościoła.

Na stronie Położenie geograficzne i mapy pojawiła się mapa satelitarna Majdanu.

17 stycznia 2005 r. Powstały dwa Nowe albumy zdjęć:
- Drugi dzień Swiąt Bożego Narodzenia 2004 u bajtloka
- Sylwester 2004 w Domu Ludowym w relacji i na odpowiedzialność Radka Turka.

16 stycznia 2005 r. Przebudowany został Album zdjęć. Spróbowaliśmy pogrupować zdjęcia w zależności od ich źródła pochodzenia.

9 stycznia 2005 r. Na stronie Pochodzenie nazwiska Chciuk dodano fragment poematu Andrzeja Chciuka "O Chciukach" podającego jego wersję pochodzenia nazwiska rodowego.

Stronę Okrutna historia XX wieku uzupełniono o informacje na temat przebiegu pierwszej wojny światowej w okolicach Majdanu.

Na stronie Genealogia Chciuków dodano nowy diagram M131152 i poprawiono M13115.

3 stycznia 2005 r. Na stronie Noc kupały dodano treść artykułu Czesława Hałaja z czasopisma
Echo Dnia - Super-Relaks.

31 grudnia 2004 r. Przedstawiona została kolekcja 45 zdjęć
z albumu Anny Latawiec Dudek.

27 grudnia 2004 r. Na stronie Genealogia Chciuków dodano diagramy dotyczące potomków Józefa Chciuka ur. w 1884 r., który wyemigrował do USA.

Na stronie Położenie geograficzne i mapy dodano mapę satelitarną, dzięki której każdy majdaniak trafi bez trudu do domu. Oczywiście pod warunkiem, że wie, gdzie jest Europa.

22 listopada 2004 r. Powstały dwie nowe strony:
- Konie
- LZS Majdan Zbydniowski

Dodano nowe informacje na następujących stronach:
- Dzisiejszy Majdan

8 listopada 2004 r. Powstała nowa strona: Zbydniów

Dodano nowe informacje na następujących stronach:
- Kultura ludowa Lasowiaków
- Noc kupały


7 listopada 2004 r. Strona "Zaleszany" zmieniła nazwę na Cmentarz parafialny w Zaleszanach i dodano na niej 15 zdjęć przysłanych przez Anię i Piotra Kiełbasów.

4 września 2004 r. Powstały dwie nowe strony:
- Zaleszany
- Spacer Andrzeja Chciuka po Majdanie

Na stronie San dodane zostało zdjęcie promu.


6 sierpnia 2004 r. Dodano nowe informacje na następujących stronach:
- San
- Wioska

Powstała nowa strona: Zalane łąki

Pojawił się też nowy Rozkład jazdy autobusów oraz dodano nowe zdjęcie na stronie: Dzisiejszy Majdan.


2 sierpnia 2004 r. Dodano kilka nowych informacji na następujących stronach:
- Wioska
- Dzisiejszy Majdan
- Przydomki
- Rody majdańskie


28 lipca 2004 r. Uzupełniono listę obecności - Rody majdańskie oraz dodano kilka nowych informacji na stronie: Dzisiejszy Majdan.

23 lipca 2004 r. Dodano nowe osoby na stronie: Pro memoria oraz pojawiła się informacja o zawodach i wielkim festynie w Majdanie Zbydniowskim.

26 kwietnia 2004 r. Powstały dwie nowe strony z dużą ilością nowych zdjęć:
- Wielka Sobota
- Zlot straży wielkanocnych

Dodano też po kilka zdjęć na stronie Parada wielkanocna oraz poprawiono kilka błędów.

16 kwietnia 2004 r. Powstała nowa strona:
Galeria zdjęć z parady wielkanocnej Wojska Majdańskiego.

5 kwietnia 2004 r. Dodano nowe zdjęcia na stronie:
Majdan zimą (część 2).

16 marca 2004 r. Powstała nowa strona: Wspomnienia.

15 marca 2004 r. Dodano nowe zdjęcia na stronach:
- Majdan zimą
- Wojsko Majdańskie

1 marca 2004 r. Dodano nowe zdjęcia na stronie: Wojsko Majdańskie.

22 lutego 2004 r. Nowa strona: Rody majdańskie.
Pojawiły się nowe zdjęcia na stronie Wojsko Majdańskie.

24 lutego 2004 r. Pojawiły się nowe nazwiska na stronie: Rody majdańskie.

19 lutego 2004 r. Nowa strona: Majdan zimą.

28 stycznia 2004 r. Dodano cztery nowe wykresy genealogiczne (17 nowych osób) na stronie Genealogia Chciuków.

17 listopada 2003 r. Powstała nowa strona ze zdjęciami:
- Spacer po Majdanie.

Dodano nowe zdjęcia na stronach:
- Dzisiejszy Majdan
- O Majdanie.

12 listopada 2003 r. Dodano nowe informacje na stronach:
- Noc kupały
- Okrutna historia XX wieku
- Galicja.

5 listopada 2003 r. Powstała nowa strona: Noc kupały.

28 września 2003 r. Powstały nowe podstrony:
- Inne straże grobowe
- Pochodzenie tradycji straży grobowych
- Kultura ludowa Lasowiaków
- Święty Jan Nepomucen
- Okrutna historia XX wieku.

9 września 2003 r. Dodano kilka nowych zdjęć na niektórych stronach. Patrz Album.

28 sierpnia 2003 r. Pojawiła się informacja o księdzu Stanisławie Stojałowskim.

26 sierpnia 2003 r. Pojawiła się relacja z gminnych zawodów Ochotniczych Straży Pożarnych.

5 sierpnia 2003 r. Pojawił się Rozkład jazdy autobusów.

3 sierpnia 2003 r. Poprawiono opisy niektórych zdjęć (imiona, nazwiska, itp.) w Albumie.

30 lipca 2003 r. Uaktualnienie Genealogii Chciuków - nieznana dotychczas osoba oznaczona wcześniej jako "Y" nazywa się Antoni.

12 lipca 2003 r. Powstała nowa strona Występowanie nazwisk Chciuk, Kciuk, Krzciuk, Ściuk w Polsce oraz dodano nowe informacje na stronie O Majdanie.

1 lipca 2003 r. Pojawił się przepis na "prażuchy" oraz opisy zdjęć w Albumie uzupełniono o nazwiska rozpoznanych osób.

23 kwietnia 2003 r. Przebudowana została Genealogia Chciuków. Pojawiły się nowe dane oraz nowe interaktywne diagramy.

20 kwietnia 2003 r. Dodano informacje o okolicznościach śmierci niektórych z wymienionych na tablicy pamiątkowej mieszkańców Majdanu Zbydniowskiego, które zebrał w swoim liście Adam M. Chciuk z Łodzi.
Dodano nowe Ciekawe strony o tradycji Straży Grobowych.

29 marca 2003 r. Pojawił się ciąg dalszy opowieści gwardzisty o Wojsku Majdańskim.
Dodano nowy link w dziale "Geografia, historia" - Ciekawe strony.
Na stronie Dojazd do Majdanu dodano bardziej szczegółową mapkę Majdanu.

25 marca 2003 r. Dodano nowe Ciekawe strony - Straż przy Grobie Pańskim.
Na stronie Dzisiejszy Majdan umieszczona została "Pro memoria".

23 marca 2003 r. Na nowej stronie Biesiada w Majdanie chcemy umieszczać teksty piosenek najczęściej śpiewanych przez majdaniaków.
Na stronie Dzisiejszy Majdan dodano kilka zdjęć wykonanych przez Macieja Sapińskiego.

16 marca 2003 r. Pojawił się ciąg dalszy opowieści gwardzisty o Wojsku Majdańskim.

9 marca 2003 r. Dodano stronę O Wojsku Majdańskim opowiada gwardzista.

2 marca 2003 r. Dodano hymn drużyny piłkarskiej Ludowy Zespół Sportowy Majdan Zbydniowski na stronie Dzisiejszy Majdan.

23 lutego 2003 r. Powstała nowa strona Dzisiejszy Majdan. Dodano nazwiska niektórych członków Wojska Majdańskiego widocznych na zdjęciach z "kampanii wielkanocnej" w 2002 roku.

16 lutego 2003 r. Rozszerzono informacje o pochodzeniu nazwiska Chciuk i o genealogii tworzonej przez Adama M. Chciuka. Dodano też nowe Ciekawe strony.

4 listopada 2002 r. Dodano zdjęcia na stronach: Życie w Majdanie, Nad Sanem, Dojazd do Majdanu i Galeria Turków. Dodany został album ze wszystkimi zdjęciami.

4 sierpnia 2002 r. Dodane zostały informacje o przydomkach Turków i Chciuków, dzielnicach Majdanu oraz tablicy pamiątkowej.

14 lipca 2002 r. Dodano kilka informacji z historii Majdanu i o pochodzeniu nazwiska Kułaga otrzymanych od Adama Marii Chciuka, któremu bardzo dziękujemy.
Również rozszerzona została definicja nazwy Majdan.

3 maja 2002 r. Pojawiła się mapa serwisu.
Jest to dokładny spis treści, tego co znajdziesz na stronach www Majdanu Zbydniowskiego.

25 kwietnia 2002 r. Informujemy, że nasza witryna o Majdanie została zaliczona do grupy stron objętych "patronatem Republiki WWW".

1 kwietnia 2002 r. Nowe informacje o Wojsku Majdańskim, zdjęcia z parady wielkanocnej, zaproszenie na paradę w Grodzisku Dolnym.

12 marca 2002 r. Przebudowana została strona Genealogia - pojawiły się nowe, interaktywne diagramy.

3 marca 2002 r. Genealogia została rozszerzona o nową gałąź Chciuków.

28 lutego 2002 r. Zmieniona została strona główna i dokonane zostały poprawki kosmetyczne na stronach.

25 lutego 2002 r. Na stronie O Majdanie pojawiło się dużo nowych podstron i zdjęć.

18 lutego 2002 r. Przebudowana została strona "Co nowego?". Teraz wpisy są bardziej czytelne.

3 lutego 2002 r. Pojawiła się Książka Gości - zostaw po sobie jakiś ślad ...

30 stycznia 2002 r. Zostały dodane dwie nowe strony: Ciekawe strony oraz "Co nowego na stronie?".

8 stycznia 2002 r. Strona o Majdanie Zbydniowskim pojawiła się w internecie.
Miłego surfowania :-)

 Ustaw jako stronę startową   Kontakt z autorami strony Książka Gości | Album zdjęć | Spis stron Strzałka Powrót