Majdan Zbydniowski - logo
Strona głównaO MajdanieWojsko MajdańskieGenealogia ChciukówCiekawe strony
 Wydarzenia

Informacje o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce w Majdanie lub były istotne dla majdaniaków (ułożone chronologicznie, najnowsze na początku strony).

12 września 2010 roku w Majdanie w 140 rocznicę utworzenia Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru i poświęcenie samochodu strażackiego

140 lat OSP

4 kwietnia 2010 roku odbyło się poświęcenie repliki sztandaru Gwardii Narodowej im. Tadeusza Kościuszki w Majdanie Zbydniowskim.

16 sierpnia 2009 roku w Majdanie odbyły się XIII Gminne Dożynki Gminy Zaleszany.

XIII Gminne Dożynki Gminy Zaleszany

4 lipca 2009 roku w Majdanie odbył się II Zjazd Rodu Chciuków, w którym wzięły udział 183 osoby.

II Zjazd Rodu Chciuków

W niedzielę 9 listopada 2008 roku w Domu Ludowym w Majdanie Zbydniowskim odbył się recital znanej aktorki Teatru Ludowego z Krakowa Marty Bizoń.

Koncert Marty Bizoń

3 września 2008 roku w Zaleszanach został pochowany Dominik Horodyński.

Pogrzeb Dominika Horodyńskiego

6 kwietnia 2008 roku w Majdanie odbyła się V Ogólnopolska i XVI Podkarpacka Parada Wielkanocna "Turki 2008", w której wzięły udział 42 oddziały straży grobowych wraz z 20 towarzyszącymi im orkiestrami. Głównym organizatorem parady był Urząd Gminy Zaleszany.


Chciukowie z całego świata odwiedzili Majdan Zbydniowski w sobotę 18 sierpnia 2007 roku aby poznać swoich bardziej i mniej dalekich krewnych oraz zobaczyć na własne oczy miejsce, w którym w pierwszej połowie XVIII pojawili się na świecie pierwsi Chciukowie - potomkowie Marcina.


W sobotę 23 sierpnia 2003 roku na boisku sportowym w Majdanie Zbydniowskim odbyły się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zaleszany. Gościnnie wystąpiła sekcja straży pożarnej z gminy Niepars w Niemczech.


 Ustaw jako stronę startową   Kontakt z autorami strony Książka Gości | Album zdjęć | Spis stron Strzałka Powrót